קטגוריות
אופנה וביגוד

הדפסה על חולצות

למי מאיתנו אין איזו חולצה טריקו, גזורה עם הדפס שמכיל תאריך ואיזו קריצה אישית? חולצות מחזור, חולצות סיום קורס, סיום טירונות, מסע לפולין וכל דבר אחר שמאגד קבוצה של אנשים יחד לתקופה מסוימת. ככל שאנו מתבגרים, אנו צוברים יותר ויותר חולצות כאלה, בצבעים שונים ועם כיתובים שונים. כך קל לנו לזהות ישראלים בחו"ל הודות לחולצת סיום הקורס שלהם או חולצת המחזור שלהם מכיתה י"ב.

למה מעדיפים הדפסה על חולצות?

איך קרה שהמנהג של הדפסה על חולצות הפך לרווח במיוחד והוא נמשך דורות על גבי דורות? כנראה שלמסורת יש השפעה לא קטנה. כשקבוצה אחת מתחילה עם זה, כנראה שקשה מאוד להפסיק. לכן, אין סיבה שמישהו ישבור את הרצף של חלוקת חולצות מחזור בסוף הלימודים, או לחילופין חולצות הנושאות את שמן של יחידות שונות בצה"ל. מעבר לעובדה שקיבלת חולצה במתנה, החולצה נחשבת לסמל ולגאוות יחידה. כל קבוצה שגאה בעצמה רוצה לשאת את שמה בגאון ושכולם יכירו וידעו שאנחנו חלק ממנה.

למי יש יותר כבוד

הדפסה על חולצות הפכה מזמן לעניין רציני שנכלל בתוך מערך מלחמות הכבוד הסמויות בין יחידות צה"ל השונות. איזה חיל כבש את החרמון? מי הגיעו ראשונים לכולל? מי טוב יותר גולני או צנחנים? גבעתי או נח"ל? בטוח שכל חייל מתגאה ביחידה שלו, אבל גם לכל חיל יש את הז'רגון שלו ואת הבדיחות הפרטיות שלו. ומה לגבי בתי ספר והמחזורים השונים? איזה מחזור נחשב מוצלח יותר? איפה יש חבר'ה מגניבים יותר? חזקים יותר? איכותיים יותר? מסתבר שלחולצה יש תפקיד לא קטן, בהברקה, בגאוות היחידה ובדימוי שרוצים לשוות לקבוצה.

מצעד החולצות

מצד אחד כל קבוצה שואפת שהחולצה שלה תהיה הכי מקורית. מצד שני, צריך להודות שמלבד השוני ברמת הטקסטים שתבחרו להדפיס על החולצות, תצטרכו לבחור מתוך מגוון קיים של צבעים, מידות מיקם הגלופה וצבעה. אז מה הצבע הרווח ביותר? שחור? בורדו? לבן? אפור? האם תעזו למשל לחרוג מהשבלונה המקובלת של סמל קטן בצידה השמאלי הקדמי ש החולצה והדפס כלשהו בגב החולצה? כמה חולצות מודפסות יש לכם ואילו שימושים אתם עושים בהן? הייתם יוצאים איתן לקניות, לטיול עם הכלב וסידורים יומיומיים, או אולי ליציאה? או שאתם מהסוג ששומר אותן לטיולים או ניקיונות בית? האם אתם מאלה שמעבירים חולצות מחזור מודפסות לתרומה, או שהן בעלות ערך סנטימנטלי רב עבורכם?